مرکز جامع توانبخشی دکتر محمودی

.:: کلاس های آموزش پاسچر

 

کلاس آموزش اصلاح راستای بدن

پیچیدگیهای بدن انسان نباید ما را از این نکته غافل کند که این ماشین پیچیده نیز مانند هر ماشین ساده تر ساخته دست بشرمتشکل از قطعاتی است که قابل فرسوده شدن می باشد. قطعات استخوانی، غضروفها، ماهیچه ها و ... هرچند از موادی زنده تشکیل شده اند که تا حدی قابل ترمیم می باشند اما حاوی موادی نیز می باشند که به مرور زمان فرسوده شده و کارکرد کامل خود را از دست می دهند.

تنازع بین قدرت ترمیم بافتها و سرعت تخریب آنها فرایند پیری را در ما رقم می زند. عوامل مختلفی موجب فرسایش بافتی در انسان می شود که برخی از آنها مانند زمان و افزایش سن در اختیار انسان نیست. اما قسمتی از تخریب بافتی بخصوص تخریب در بافتهای ماهیچه ای عضلانی به دلیل استفاده نامناسب و فشارهای بیمورد به بافتهای بدن اتفاق می افتد.

یکی از موارد بسیار مهم که موجب افزایش تنش در بافتها و فرسودگی آنها می شود عدم رعایت راستای صحیح بدن یا پاسچر (posture) می باشد که موجب می شود سرعت تخریب از سرعت ترمیم پیشی بگیرد. بد راستایی بدن عامل درصد قابل توجهی از دردهای ستون مهره ها، لگن، زانو و سایر مفاصل می باشد که تا حد بسیار زیادی قابل پیشگیری یا درمان می باشد. برای تشخیص بد راستایی بدن لازم است معاینه تخصصی از اندامها و ستون مهره ها انجام گیرد. علاوه بر معاینه، تکنولوژی نیز به کمک متخصصین آمده تا از طریق نرم افزارهای خاص راستای نقاط مختلف دقیقاً اندازه گیری شود.

از جمله مواردی که در مرکز جامع توانبخشی مورد توجه قرار گرفته، برگزاری کلاسهای آموزشی جهت بیماران و افراد سالمی که علاقه مند به پیشگیری از مشکلات بد راستایی بدن هستند می باشد. در این کلاسها که برای نخستین بار و بطور همزمان در شیراز و تهران برگزار می شوند، ابتدا ارزیابی کاملی راستای بدن و وضعیت ستون مهره ها و سایر مفاصل در شرکت کنندگان به دقت اندازه گیری شده و آموزشهای لازم از جمله نحوه نگهداری راستای بدن در وضعیت مطلوب، کششها و ورزشهای تخصصی  و همچنین نحوه انجام کارهای روزانه به نحوی که کمترین فشار را به مفاصل وارد آورد به فرد داده می شود.

جهت اطلاعات بیشتر به صفحه ما در اینستاگرام مراجعه کنید یا با تلفنهای  07132270500 یا 07132270797 مرکز جامع توانبخشی دکتر محمودی تماس حاصل فرمایید.


کلاسهای آموزش پاسچر, پاسچر, راستای بدن, فیزیوتراپی, توانبخشی, آموزش, دکتر محمودی, مفصل, ستون مهره ها


 
 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای مرکز جامع توانبخشی دکتر محمودی محفوظ میباشد.

 

.:: Design By KSPgroup.ir ::.

پیوندها
پیوند به وبسایت متخصصان طب فیزیکی و توانبخشی در کشور
انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران
انجمن بیماریهای عصبی-عضلانی و الکترودیاگنوز آمریکا
انجمن بین المللی طب فیزیکی و توانبخشی
اینستاگرام دکتر محمودی
مؤسسه پیام آوران ساحل امید
اینستاگرام فیزیودرمان
دسترسی سریع
صفحه اصلی
نظرات و پیشنهادات
قوانین و مقررات